Zdjęcia, które ukazują piękno świata.
Fotografia krajobrazowa, przyrodnicza, reporterska

Marcin Ciecierski

Cześć!

Nazywam się Marcin Ciecierski. Poznaj mnie bliżej – przeczytaj kilka słów o tym, czym się zajmuję. Fotografia to jedna z moich wielu pasji. Aparat fotograficzny wykorzystuję jako narzędzie do uwieczniania piękna otaczającego mnie świata. Nieustannie mnie on zachwyca. Tym stanem chcę podzielić się z Tobą, pokazując moje prace.

Tematem moich zdjęć są ukochane przeze mnie Zwierzęta. Sam jestem właścicielem kilkunastu  Piesków. Spotkaliśmy je podczas naszych wędrówek po różnych zakątkach świata i zaprosiliśmy je wraz z Żoną do naszego domu. Dajemy im dach nad głową, ciepło, pełną miskę i dużo miłości. To wspaniali członkowie naszej rodziny i jednocześnie aktorzy, modele i modelki fantastycznie pozujący do naszych fotografii.

Moje prace powstają podczas wypraw od Arktyki po Antarktydę. Zawsze towarzyszą mi w nich moje Pieski , oczywiście jak tylko jest to możliwe . To niezawodni i niezmordowani towarzysze podróży. Razem dzielimy emocje odczuwane podczas odkrywania świata, wspólnie zachwycamy się nim i często też wzruszamy.

W swoich zdjęciach chcę zatrzymać zmieniający się świat. Czasami jestem świadkiem chwil lub obserwuję zjawiska, które mogą się już nigdy nie powtórzyć. Jeśli tak jak i ja nieustannie dziwisz się, jak pięknym miejscem jest Ziemia, zapoznaj się z moimi pracami.

Dla mnie fotografia to fascynująca podróż w czasie!

Portrety Zwierząt w naturalnym środowisku

Susan Sontag w swoim eseju „O fotografii” napisała:

Wszystkie fotografie mówią: „Memento mori”. Robiąc zdjęcie, stykamy się ze śmiertelnością, kruchością, przemijalnością ludzi i rzeczy. Właśnie dlatego, że wybieramy jakąś chwilę, wykrawamy ją i zamrażamy, wszystkie zdjęcia stanowią świadectwo nieubłaganego przemijania.

Zdanie to często towarzyszy mi podczas uwieczniania natury, ale także ważnych wydarzeń. Nie ma chyba nic bardziej nieuchwytnego niż dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Dlatego kierując się moim zamiłowaniem do dokumentowania tego, co ulotne, robię zdjęcia okazom, które spotykam podczas moich wędrówek. Zatrzymuję w kadrach wyjątkowe momenty i mam często poczucie, że jestem świadkiem wyjątkowo intymnych chwil.

Jeśli podobnie jak ja jesteś wielbicielem przyrody i obcowania z nią jest dla Ciebie unikalnym doświadczeniem, zajrzyj do mojego sklepu. Na dostępnych w ofercie koszulkach i kubkach znajdziesz najlepsze kadry, które udało mi się zrobić. Teraz także Ty możesz mieć je u siebie!

Szkolenia z wrażliwości na świat

Nieustannie pracuję nad udoskonalaniem swojego warsztatu fotograficznego. Mimo wielu lat doświadczenia wciąż odkrywam nowe sposoby, na to, żeby w nietuzinkowy sposób pokazać świat, ludzi i królestwo zwierząt.

Jestem bacznym, ale jednocześnie dyskretnym obserwatorem. Swoją wiedzę i podejście do fotografii chętnie przekazuję podczas szkoleń. W trakcie spotkań nie skupiam się tylko na technicznych aspektach związanych z robieniem zdjęć. Jeśli chcesz nauczyć się patrzeć na świat z reporterskim zacięciem i dostrzegać to, czego nie widzą inni, umów się ze mną na plener. Pomogę Ci rozwinąć umiejętności i pokażę, jak robić zdjęcia, o jakich zawsze marzyłeś. Zapoznaj się z moim portfolio i poczuj to, czego możesz doświadczyć dzięki naszej współpracy!